Úvodní slovo - únor 2013

Vážení čtenáři Újezdského Zpravodaje,

Rada MČ se na sklonku minulého roku rozhodla provést změny ve vydávání Újezdského Zpravodaje. Uložila tajemníkovi úkol začlenit vydávání Zpravodaje do organizační struktury úřadu a zpracovat „nepolitický koncept“ jeho vydávání. Souvisí to jednak s požadavkem Rady, aby za veškerou činnost úřadu byla jasná odpovědnost vedoucích jednotlivých odborů - tedy i za vydávání Zpravodaje, také s rezignací Martiny Nejtkové, která dlouhá léta mimo svou hlavní činnost referentky životního prostředí na úřadě Zpravodaj zpracovávala. Odpovědnost za vydávání má od nového roku Odbor školství, kultury a místní Agendy 21 (OŠKMA21), který v rámci místní agendy zajišťuje komunikaci s veřejností. Dále ÚMČ přijal externí redaktorku na částečný úvazek a byla navolena nová a politická redakční rada, do které již nebyli radou MČ dosazeni žádní zástupci jak koalice, tak opozice. Minulá redakční rada složená ze zástupců politických uskupení ukončila svou činnost. Nová redakční rada byla zvolena tak, aby tvořila tým, který má shodný zájem, aby Újezdský Zpravodaj byl více věcný, informační a bez neustálých vzájemných politických výpadů.

Omluva: Jako bývalá šéfredaktorka Újezdského Zpravodaje bych se chtěla všem bývalým členům redakční rady omluvit za opožděnou informaci o změně ve vedení Zpravodaje. Jsem napadána, že to byl úmysl, ale rozhodnutí bylo učiněno na posledním jednání RMČ před Vánoci, a přestože jsem byla pověřena Radou informovat o přijatých změnách, opomněla jsem tak učinit a učinila tak až s desetidenním zpožděním. Nicméně jsem se rozhodla tímto způsobem veřejně poděkovat paní Zitě Kazdové, panu Švejnohovi a ještě jednou Martině Nejtkové za práci pro Újezdský Zpravodaj a omluvit se za svou chybnou komunikaci. Zároveň děkuji tiskárně Betis za příjemnou spolupráci. Ráda bych se také obrátila k veřejnosti, aby vnímali tuto změnu pozitivně.

Karla Jakob Čechová

RousarPavel.JPG