Slovo starosty - červen 2013

Vážení a milí spoluobčané,

v dnešním úvodníku bych rád poděkoval lidem, kteří si to vrchovatě zaslouží. Třetí květnovou neděli proběhl v Klánovickém lese již 8. ročník závodu Běho pohár starosty aneb Běh za Újezdskou sovou. Ve dvaceti čtyřech věkových kategoriích se registrovalo více než 470 běžců, kteří v krásném nedělním dopoledni změřili síly se svými soupeři. Akci již tradičně organizuje Školní sportovní klub - oddíl lehké atletiky. Lidem, kteří dobrovolně pracují na výchově mladých sportovních talentů, a navíc dokáží zorganizovat tak rozsáhlou sportovní akci, patří můj veliký dík. Bez jejich práce by se nic podobného nekonalo. Proto děkuji zejména Zuzaně Olšanové a Radce Kohoutové, ale také Markétě Šimkové, Ivaně Zoulíkové, Barboře Plzenské, Daniele Bakičové, Bohdaně Jirsové, Jitce Kubšové, Miladě Pavlicové, Lence Kocourkové, Aleši Olšanovi, Petru Pavlicovi, Petru Plzenskému, Pavlu Bakičovi, Michalu Konejlovia řadě dalších spolupracovníků ŠSK, bez kterých by tradice Běhu za újezdskou sovou nevznikla, ani nepokračovala. Ať se lehké atletice v Újezdě daří i nadále! Sportovců a návštěvníků využívajících cesty našeho lesa je hodně, ještě víc jich navštěvuje multifunkční hřiště, zejména když se koná nejpopulárnější újezdská akce - Čarodějnice v Újezdě. Poslední dubnový den se na hřišti sešlavíce než tisícovka diváků a s velkou chutí využila program od odpoledne aždo pozdního večera. Dovolte mi, abych na tomto místě poděkoval jmenovitě Miroslavu Barešovi, Ondřeji Cikhartovi a Petru Kolářovi, Míše Křelinové z Veselého Újezda a také Marii Bartejsové, Lucii Černé, Evě Danielové, Markétě Fenikové, Martině Chlopkové, Vendule Kozelkové, Martině Podolkové a Nikole Pravdové z „Mamin“. Stejný dík však patří všem organizátorům akce, které zde nejmenuji. A do třetice - velké poděkování za organizaci Dne Země patří Odboru životního prostředí a dopravy a všem dobrovolníkům z řad občanů, kteří připravili pro zhruba 800 účastníků den plný zábavy, informací a překvapení. Samo se neudělá nikdy nic. Dělají to lidé, naši spoluobčané. V uvedených případech odvedli kus dobré práce, rozdali spoustu radosti a za to si zasloužínaši úctu a poděkování. Ať se jim daří i nadále a doufám, že toto přání vyslovuji i za vás.

Pavel Roušar, starosta

RousarPavel.JPG