Slovo starosty - leden 2013

Vážení a milí spoluobčané,

tentokrát se vrátím k červnovým povodním.Pokud jsem v minulem čísle děkoval řadě dobrovolníků, kteří připravili vydařený program Běhu za újezdskou sovou, Čarodějnic a Dne Země, velmi rad dnešní poděkování věnuji dobrovolným hasičům v Újezdě. Zaslouží si to měrou vrchovatou! Pomohli spoustě lidi v akutní a nelehké situaci, když voda ohrožovala jejich majetky a způsobovala značné škody. Pracovali obětavě a bez odpočinku. Kromě pomoci v Újezdě také pomáhali stavět protipovodňové stěny v centru, kde byla situace skutečně velmi dramatická. Měl jsem už dříve možnost poznat a seznámit s es újezdskými hasiči a musím říct, že v dobách klidných i takto vypjatých jsou skvělá parta. Pravidelně se scházejí, odborně se vzdělávají, nacvičují. Vyrůstá mezi nimi nova generace, která přebírá zkušenosti od svých starších kolegů a tradice dobře fungujícího spolku je zachována. Jsem moc rad, že tu jsou a budou i tehdy, když jich bude opět třeba. Děkuji také Městské policii a Policii ČR, která se svých úkolů zhostila na výbornou a poděkování jim právem náleží. Povodním je věnován článek uvnitř tohoto čísla, zde mi dovolte následující vyzvu. V Újezdě byly zatopeny pozemky, domy i několik ulic. Aby bylo riziko opakování stejné situace co nejmenší, je třeba navrhnout a v budoucnu realizovat řadu třeba i drobných protipovodňových opatřeni. Pokud jste tedy byli zaplaveni, nebo bylo zaplaveno vaše nejbližší okolí, rádi bychom od Vás získali fotografie zatopených oblasti a - což považuji za důležité - doporučení možných opatření, která jsou založena na Vaší zkušenosti. Lokální znalost prostředí je v tomto případě nenahraditelná! Chcete-li pomoci, prosím pošlete své podněty či fotografie na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Po prázdninách zorganizujeme veřejné projednáni s cílem shromáždit co nejvíce podnětů a informaci o tom, jak nezvladatelné velké vodě předcházet a navrhneme plán budoucích opatřeni. Přeji Vám krásné léto a školákům bezstarostné prázdniny plné zážitků.

Pavel Roušar, starosta

RousarPavel.JPG