Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

  • Aktuality
  • V Újezdě bylo vysazeno 44 vzrostlých stromů z dotace SFŽP
Aktualita

V Újezdě bylo vysazeno 44 vzrostlých stromů z dotace SFŽP

Vážení občané, v roce 2020 bylo zasazeno v MČ Praha 21 celkem 142 stromů a více než 700 keřů!

SFŽP.jpg

Část letošních výsadeb stromů byla financována z dotace v rámci Národního programu Životní prostředí. "Jsme rádi, že se nám na výsadby podařilo získat finanční prostředky z Ministerstva životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Administrativně to není úplně snadná záležitost," říká Hana Pelčáková, radní pro životní prostředí.

Cílem naší snahy bylo zlepšení stavu zeleně v naší městské části. Posílení přítomnosti ploch zeleně, dřevin i keřů má významný vliv na zlepšování životního prostředí, zadržování vody v přírodě a zlepšení klimatu. V rámci projektu „Stromy pro Újezd“ jsme se rozhodli posílit funkční zeleň na multifunkčním hřišti v Čentické ul. a doplnit výsadby v tenisovém areálu, který bude v budoucnu ještě rozšířen o další možnosti relaxačního a sportovního využití.

Další výsadby z této dotace pak směřovaly do parku u rybníka na Blatově, kde budou plnit hlavně funkci zastínění herních prvků již fungujícího dětského hřiště.

V rámci projektu "Stromy pro Újezd" bylo vysazeno celkem 44 kvalitních vzrostlých stromů.

Stromy jsme vysazovali za podpory veřejnosti, dobrovolných hasičů MČ Praha 21 a v neposlední řadě za vydatné pomoci dětí ze školní družiny a vedení naší městské části.

"Naštěstí nám přála i hygienická nařízení omezující sdružování lidí, kdy byly v přírodě povoleny akce do celkového počtu 50 osob. Za pěkného počasí jsme si společné vysazování dřevin všichni užili," dodává na závěr Hana Pelčáková.


Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Slabochová Dana
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Služby městské části od A do Z

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: Pouze na objednání 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz