Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - únor 2022

Na svých únorových jednáních schválila Rada MČ Praha 21 mimo jiné následující body.

Dne 10. března bude na úřadě opět viset vlajka Tibetu. Městská část se tak již poněkolikáté připojuje k mezinárodní kampani na podporu Tibetu, jejímž cílem je poukázat na porušování lidských práv v této zemi.

Spolek Sosák zorganizoval koncem února již 20. ročník masopustu. Radní tuto akci podpořili finančním darem ve výši 20 tisíc Kč.

Již několik měsíců je po autonehodě nefunkční výtah v Polyfunkčním domě. Na základě jednání s pojišťovnou a výsledku poptávkového řízení radní schválili opravu výtahu, která by měla začít v květnu.

Jak jsem již informovala v minulém čísle ÚZ, po přestěhování mateřské školky do nové budovy, získá Masarykova ZŠ uvolněné třetí patro. Proto radní schválili projektanta na zpracování projektové dokumentace změny užívání prostor ve 3. patře školní budovy. Prostory budou sloužit třídám s prvky Montessori.

Radní v únoru schválili výsledek poptávkového řízení na projektovou dokumentaci k provádění stavby a výkonu inženýrských prací vnitřních rozvodů zdravotního střediska na Rohožníku, které zpracuje firma ČKJ Projekt spol. s r.o.

Radní schválili přidělení programových dotací. Pokračujeme ve zpracování dalších studií a projektů na rekonstrukce místních komunikací, proto jsme schválili záměr ideového návrhu řešení rekonstrukcí komunikací: Bečvářská, Bělušická, Budčická, Hrádková, Lišická, Chmelická a Pilovská. Minulý rok byl v rámci participativního rozpočtu vybrán projekt na výstavbu nového multifunkčního hřiště na sídlišti Rohožník u „ Rákosníčkova hřiště “, proto radní schválili zadávací dokumentaci na zhotovitele tohoto hřiště.

Kristýna Kopecká

místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: