Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - listopad 2021

Rada v listopadu zasedala dvakrát a projednala celkem 46 bodů. Mezi ty hlavní patřilo řešení plynové kotelny ve zdravotním středisku na Rohožníku. Radní schválili výběr zhotovitele. Novou kotelnu vybuduje firma Termonta Praha a.s. Zároveň radní schválili zapojení městské části do Programu podpory hlavního města Prahy v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. m. Prahy2022, a to na opravy hlavního vchodu do střediska a toalet v přízemí. Do tohoto programu se také přihlásíme o další pomoc s financováním rekonstrukce bezbariérového úřadu.

Jak už jsme v minulosti informovali, rekonstrukce komunikací je pro nás prioritou. Proto jsme schválili zpracování projektové dokumentace na opravu silnice, tentokrát ulice Nadějovské. Projektovou dokumentaci zpracuje firma Kontiga, s.r.o. Ředitelkám příspěvkových organizací byly schváleny odměny za pedagogickou činnost. Zvlášť v této nelehké době je třeba zohlednit jejich práci. Doufám, že se situace co nejdříve stabilizuje a odpadnou jim tak činnosti, které souvisejí s covidem. V rámci rozpočtových opatření rada schválila 80 tis. Kč na opravu hasičské cisterny, dar ve výši 15 tis. Kč na pořádání vánočního koncertu cimbálové muziky spolku Vamos 66, příspěvek 205 tis. Kč na nákup hraček a didaktických pomůcek školkám a škole jako vánoční dárky, neinvestiční příspěvek pro MŠ Rohožník na dofinancování úspěšných projektů Vodní kaskáda a Tvořivá hromada ve výši166 tis. Kč a 114,5 tis. Kč, na zimní údržbu jsme nově zapojili 307 tis. Kč a přijali jsme sponzorských dar od společnosti FILMMAKERS, s.r.o. na vánoční výzdobu.

Jako každý rok jsme schválili plán zimní údržby na letošní zimu i výsledek poptávkového řízení na její zajištění, které vyhrála firma Urbanstav, s.r.o. Plán zimní údržby představíme v dalším čísle ÚZ. Pro příští rok jsme se opět rozhodli zorganizovat další ročník participativního rozpočtu. Tentokrát navrhujeme vyčlenit1 mil. Kč. Už se těšíme na vaše návrhy na vylepšení městské části.

Na závěr mi dovolte, abych vám všem popřála klidné prožití vánočních svátků se svými blízkými, a především hodně zdraví. Věřím, že se situace kolem koronaviru opět zklidní. Opatrujte se a držte se!

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: