Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - listopad 2019

Na první adventní neděli jsme si pro vás připravili již tradiční rozsvěcení vánočního stromu, který je opět spojen s charitativní sbírkou pro nadaci Světluška. Novinkou letos bude prodej adventních hrnků na teplé nápoje namísto plastových kelímků. Rada v této souvislosti schválila darovací smlouvu pro Světlušku ve výši 5 000 Kč a věříme, že nezůstane jen u této částky.

Městská část bude nově zapojena do projektu „Seniorská obálka“. Jedná se o jednostránkové formuláře o zdravotním stavu nejen seniorů, které pomáhají záchranářům při diagnostikování problému v případě ohrožení zdraví. V případě zájmu je možno ve formuláři vyplnit užívané léky, prodělané nemoci a obálku umístit na viditelné místo v bytě, např. na vnitřní straně vchodových dveří nebo na lednici tak, aby v  případě potřeby informace mohly pomoct. Tento formulář si budete moci v následujících týdnech vyzvednout na odboru sociálních věcí, podatelně úřadu, knihovně, středisku osobní hygieny anebo v ordinacích praktických lékařů. Včas vás budeme opět informovat.

Vzhledem k tomu, že bylo v letošním roce předáno přisvícení přechodu pro chodce v ulici Čentické hl. m. Praze – frmě Technologie hlavního města Prahy, rada schválila ukončení současné smlouvy o provozu a údržbě veřejného osvětlení tohoto přechodu.

Základní škola a mateřské školy opět úřad požádaly o fnance na nákup hraček a didaktických pomůcek dětem pod stromeček. Proto také rada schválila poskytnutí účelových neinvestičních příspěvků v celkové výši 240  tisíc  Kč. Pro každou třídu mateřské školky bylo přiděleno 10  tisíc  Kč, pro každou třídu družiny 5  tisíc Kč a pro školní klub 20  tisíc Kč na tyto hračky a pomůcky.

Pokračují jednání na magistrátě o  přidělení dalších investic do naší městské části. V oblasti školství vyjednáváme o  dotaci na výstavbu školky. Poslední patro základní školy by se tak opět vrátilo k užívání ZŠ.

Na začátku měsíce rada schválila programové dotace na rok 2020, na které bylo vyčleněno celkem 500 000 Kč.

15. 11. jsme si zavzpomínali na 30. výročí sametové revoluce. Celý den byl pro veřejnost otevřený úřad a před I. stupněm základní školy vznikl jako vzpomínka na 17. 11. „srdcovník“. Společně s dětmi jsme ozdobili strom srdíčky, které vytvořily samy děti. Moc dětem a paním učitelkám děkujeme.

Protože se nám blíží Vánoce, chceme vám na závěr popřát příjemné prožití vánočních svátků plných klidu, pohody a odpočinku.

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Rada MČ Praha 21