Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - duben 2021

Rada na svých dubnových jednáních jmenovala konkurzní komisi pro výběr nového ředitele či ředitelky Masarykovy základní školy. Zároveň jsme projednali provoz o prázdninách.

Rada také projednala podnikatelský záměr na provozování rehabilitace ve zdravotním středisku Rohožník, který odsouhlasila. V  tuto chvíli budou probíhat jednání na magistrátu a následně se zdravotními pojišťovnami. Doufám, že jednání budou úspěšná a  ve zdravotním středisku budeme mít zpátky rehabilitaci.

Již několik měsíců řešíme proces pořízení kompostérů pro občany městské části Praha 21, a to s pomocí dotace ze SFŽP. Proto jsme schválili předfinancování na tento projekt ve výši 1,4  mil.  Kč. Smlouva na pořízení kompostérů byla podepsána a nyní se kompostéry vyrábějí. V souvislosti s touto dotací bylo provedeno i rozpočtové opatření na pořízení vratných kelímků ve výši 116 tis. Kč.

Jak jsem informovala v minulém čísle ÚZ, pokračujeme v záměru vybudovat hřiště v Druhanické ulici. Proto bylo provedeno rozpočtové opatření na vybavení tohoto hřiště ve výši 330 tis. Kč, které jsme hradili z příjmů z výherních hracích přístrojů.

Vzhledem k aktuální situaci a povinnosti testování zaměstnanců úřadu a příspěvkových organizací, schválila rada nákup antigenních testů. Testy budou sloužit nejen zaměstnancům Úřadu MČ Praha 21, ale byly pořízeny i pro zaměstnance všech školek a školy.

Magistrát nás informoval o probíhající kampani Pocitová mapa Zdravá Praha 2021, která má za cíl zjistit názor občanů na určité téma. Rada tedy odsouhlasila zapojení do této kampaně.

Bohužel letošní zima se velmi podepsala na stavu našich ulic. Rada schválila na základě poptávkového řízení zhotovitele oprav silnic turbo mechanizací, a to firmu Zoubek. V nejbližší době tak dojde k nejnutnějším opravám ulic. Zároveň pokračujeme v úklidu veřejných prostor, komunikací a zeleně.

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: