Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - červenec, srpen 2021

Během prázdnin se sešla rada třikrát a projednala 73 bodů. Získali jsme opět dotaci z hlavního města na projekty v  rámci Strategie adaptace hl. m. Prahy na změnu klimatu ve výši 2 350 tis. V nejbližší době se tak dočkáme revitalizace Ježkova parku, novou tvář získá území u rybníku v  Dubinské ul. a poslední místo, které v rámci této dotace projde revitalizací, je u sídliště Rohožník v  blízkosti Rákosníčkova hřiště. Dofinancovali jsme projektovou dokumentaci rekonstrukce ulice Hulická o 534 tis. Kč. MŠ Čentická nám vrátila zpátky finanční prostředky, které sloužily na předfinancování projektu Venkovní učebny, na kterou získali dotaci. Dofinancovali jsme dokončení vzduchotechniky v tělocvičnách ZŠ na II. stupni. Navýšili jsme také finance na opravy chodníků v městské části.

Loni jsme získali dotaci na pítka a  mlžítka v  městské části, rada proto schválila výsledek výběrového řízení na dodavatele realizace těchto zařízení. V  nejbližší době se tak budou instalovat tři pítka a mlžítka, a to u tenisových kurtů v Kácovské, u Rákosníčkova hřiště na Rohožníku a na hřišti v Nadějovské.

Podpořili jsme konání kulturních a společenských akcí na září. Sbor dobrovolných hasičů v  Újezdě nad Lesy bude slavit 95. výročí, a proto si pro vás hasiči připravili oslavu i s dětským dnem, který se bude konat 18. 9. Spolek ÚJEZD.KOM bude pořádat akci „Zažít město jinak“, na kterou městská část také přispěla.

Hl. m. Praha opět vyhlásilo Program podpory v  oblasti přístupnosti a odstraňování bariér, do kterého bychom se rádi přihlásili a využili na další částečné opravy zdravotního střediska Rohožník, a to především na vstup a toalety v přízemí. Další prostory ve zdravotním středisku, které potřebují opravit, jsou místnosti pečovatelské služby. Rada tedy schválila zpracování projektu opravy těchto prostor, abychom měli představu o finanční náročnosti akce a mohli se zapojit do vyhlášených programů.

Na září jsme pro vás připravili plno akcí, proto doufám, že se tam potkáme a že si je společně užijeme.

Kristýna Kopecká

místostarostka