Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - červen 2023

Předposlední květnový den se sešla Rada MČ k jednání, kde projednala následující body:

- Schválila objednávku na poskytování mobilních komunikačních služeb se společností Vodafone pro náš úřad na základě uzavřené rámcové smlouvy mezi Hl. m. Praha a spol. Vodafone.

- Schválila účetní závěrky Městské části Praha 21 a všech příspěvkových organizací (Masarykova základní škola,1. Mateřská škola, Mateřská škola Rohožník, Mateřská škola Sluníčko, Mateřská škola Sedmikráska) za rok 2022 a současně souhlasila s žádostí příspěvkových organizací o přerozdělením zlepšeného výsledku hospodaření za rok 2022 do fondu odměn a do rezervního fondu.

- Vzala na vědomí výsledky konkursního řízení na obsazení ředitele/ky 1. Mateřské školy a v souladu s doporučením konkursní komise jmenovala ředitelkou 1. Mateřské školy paní Jaroslavu Špreňarovou, DiS. s účinností od 1. 7. 2023. Rada MČ paní Špreňarové přeje mnoho úspěchů a těší se na vzájemnou spolupráci.

- Byla informována o průběhu přípravy realizace rekonstrukce školního klubu MZŠ Polesná a schválila výběr společnosti Ing. Jan Ducheček a uzavření smlouvy na zpracování projektové dokumentace za cenu 79 tis. Kč bez DPH.

- Schválila návrh programu jednání Zastupitelstva MČ Praha 21 konaného 19. 6. 2023.

- Vzala na vědomí vzdání se funkce vedoucí úřadu a ukončení pracovního poměru paní Ing. Šárky Zátkové, a to ke dni 31. 7. 2023 a současně paní Zátkovou pověřila zajištěním vypsání výběrového řízení na obsazení vedoucí funkce – tajemník/tajemnice ÚMČ Praha 21.

Další zasedání proběhlo 13. 6. 2023 a rada mimo záležitosti provozního charakteru:

- V rámci rozpočtových opatření mj. schválila přijetí účelové investiční dotace z Hlavního města Prahy na uhrazení výdajů souvisejících s dokončením zahrady nové MŠ Sluníčko ve výši 2,4 mil. Kč.

- Projednala výsledek poptávkového řízení a schválila smlouvu s panem Markem Eibichem na rekonstrukci nátěrů herních prvků na dětských hřištích ve správě naší MČ za celkovou cenu 354,6 tis. Kč s DPH. Součástí smlouvy jsou i drobné opravy či výměna poškozených částí.

- Projednala žádost MZŠ o příspěvek na pořízení systému Bellhop na vyzvedávání dětí z družiny a schválila poskytnutí příspěvku ve výši 35,9 tis. Kč.

- Schválila Dohodu o vzájemné spolupráci se společností City Event s.r.o. při zajištění akce Posvícení s festivalem vína (WineFood Festival Újezd nad Lesy 2023). Akce se bude konat 30. 9. 2023.

Projednala a schválila záměr „Rekonstrukce sportovních ploch areálu MZŠ Polesná“ a uložila odboru majetku a investic realizovat poptávkové řízení na výběr zhotovitele projektové dokumentace a následně i na samotného zhotovitele rekonstrukce.

Rada městské části všem přeje krásné léto!

Michal Hazdra,

místostarosta