Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - březen 2022

Radní schválili příspěvek na dofinancování projektu MŠ Sedmikráska„ Zeleň do zahrady“ ve výši 62 tis. Kč. Jedná se o program hlavního města, v němž mateřská školka získala finance na další revitalizaci své zahrady.

Získali jsme finance na další fázi budování parku Zbyslavská, tentokrát ve výši 6,5 mil. Kč. Zároveň jsme obdrželi dotaci ve výši 3 mil. Kč na opravu elektroinstalací v MŠ Sedmikráska. Oprava se bude realizovat během léta.

Bytová komise projednala podmínky výběrového řízení na pronájmy bytů, které následně schválila i rada.

Jako každý rok se v květnu bude konat „Běh za újezdskou sovou aneb o pohár starosty“, který organizuje Školní atletický klub. Radní proto schválili dotaci ve výši18 tis. Kč na organizaci tohoto závodu.  Radní také podpořili částkou35 tis. Kč turnaj v taekwondu, který pořádá domácí oddíl Kangsim Dojang.

Jsem velmi ráda, že nám rozvolňování umožnilo začít pořádat kulturní a společenské akce. Díky tomu se opět mohla rozeběhnout Újezdská akademie. Radní tedy schválili smlouvu o dílo pro přednášejícího pana Pavla Titze na první cyklus přednášek.

V minulém ročníku participativního rozpočtu vyhrál projekt vybudování nového multifunkčního hřiště na Rohožníku. Radní schválili výsledek poptávkového řízení na zhotovitele stavby a během dubna tak začne jeho realizace.

Nadace ČEZ vyhlásila grantový program „Krizová pomoc 2022“na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny pro neziskové organizace a obce. Městská část se do tohoto programu přihlásila a získala 25 tis. Kč. Radní schválili smlouvu o poskytnutí nadačního příspěvku.

Pokračujeme s opravami na hřbitově, radní schválili záměr na opravu další zdi a vybudování dalších kolumbárních schránek.

Kristýna Kopecká

místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: