Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady 7. 5. a 21. 5. 2019

14. jednání - Naši hasiči se rozhodli zorganizovat hasičský den, a to 22. 6. 2019 od 13.00 hod. na multifunkčním hřišti v ulici Čentická. Na základě jejich žádosti rada rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 30.000,- Kč na pořádání této akce. Hasiči tam budou prezentovat hasičskou techniku Sboru dobrovolných hasičů Újezda nad Lesy a okolních Sborů dobrovolných hasičů.

Zároveň jsme našim hasičům schválili peníze na opravu hasičského automobilu CAS 32 T148. Auto hasiči potřebují pro zajištění provozu. V současnosti je nefunkční, ale po opravě bude moct být využito pro požární ochranu. Velmi si vážíme spolupráce s našimi hasiči, a proto uděláme maximum pro zajištění zázemí a materiálů pro jejich práci.

Vzhledem k tomu, že jsme obdrželi dotaci z MHMP na tělocvičny ve výši 10 mil. Kč, tak jsme schválili výběrové řízení na zhotovitele akce „Rekonstrukce tělocvičen a exteriérů Masarykovy základní školy“.

Zprávy z Rady.png

15.  jednání - Na základě jednání s paní ředitelkou mateřské školy Rohožník byla naplánována rekonstrukce sociálního zařízení a koupelny v 1. patře budovy. Rekonstrukce je naplánována přes prázdniny, kdy bude mateřská školka měsíc zavřená. Proto jsme schválili investiční příspěvek ve výši 196 tis. bez DPH na tuto rekonstrukci. V rámci poptávkového řízení byly osloveny 3 firmy, na jeho základě byla vybrána firma s nejnižší cenovou nabídkou. Městská část použije na tuto rekonstrukci peníze z dotace MHMP z výherních hracích přístrojů.

Již v minulém volebním období se připravovala rekonstrukce kotelny Masarykovy základní školy, ale z důvodu nutnosti provozu přes zimní období jsme se rozhodli rekonstrukci posunout na letní prázdniny. Proto rada na tomto jednání schválila uzavření smlouvy o dílo na základě provedeného poptávkového řízení.

Také jsme se na základě žádosti rozhodli připojit ke štafetovému běhu pro připomenutí tragických událostí II. světové války Javoříčko – Ležáky – Lidice, a to i formou daru ve výši 2.000,- Kč. Běh se koná ve dnech 14. a 15. 6. 2019.

Také si moc vážíme spolupráce Masarykovy základní školy na akcích městské části, proto bychom chtěli poděkovat za spolupráci paní učitelkám, Sovičkám a dalším dětem ze základní školy při přípravách obecních oslav 74. výročí osvobození naší vlasti. Zároveň bychom tímto chtěli poděkovat za uspořádání charitativního koncertu Se sluníčkem v srdci.

Na závěr bychom rádi poděkovali odboru občansko – správního a odboru sociálních věcí, které zorganizovaly nejen pro naše seniory oslavu Dne matek a mohli jsme tak společně strávit velmi příjemné odpoledne.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Rada MČ Praha 21