Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady 10. 9. a 24. 9. 2019

Rada v září schválila výsledek výběrového řízení na relaxační místo s veřejným ohništěm s tím, že veřejný gril realizovala firma Cityzen Living s.r.o. a byl umístěn na sídliště Rohožník v  blízkosti „Rákosníčkova“ hřiště. Dále rada schválila výpověď smlouvy na monitoring vozidel s tím, že se má připravit poptávkové řízení na výběr nového poskytovatele tohoto monitoringu. Cílem jsou komplexnější služby, např. využití služeb na tankování PHM kartou. Od služby očekáváme snížení nákladů a jejich účinnou kontrolu, přehled o pohybu vozového parku a  ekonomice jeho provozu, zabezpečení vozidel a jejich efektivního využití.

Zprávy z Rady.png

Rada uložila komisi sociální politiky, aby projednala záměr týkající se projektu „taxík Maxík“. Jedná se o zavedení seniorské dopravy především k lékařům, ale službu lze využít i k dopravě na různé kulturní akce. Podáním žádosti do tohoto projektu může městská část získat vůz na senior taxi. Naše pečovatelská služba poskytuje svým klientům přepravu pečovatelským vozem, ale není v jejích silách uspokojit poptávku. Důležité je také, že tuto službu poskytuje pouze klientům pečovatelské služby, ale seniorské taxi by mohli využít všichni senioři naší městské části. Vítáme tedy následné doporučení komise sociální politiky o podání žádosti do tohoto projektu.

Byla také aktualizována nájemní smlouva s TJ Sokol na pozemky, které se nazývají „psí plácek“. MČ by měla mít oprávnění bez předchozího písemného souhlasu s pronajímatelem poskytnout na krátkodobý podnájem za účelem kulturní či sportovní akce, kterou sama povolí.

Nová paní ředitelka ZŠ požádala o  změny v položkách již schváleného rozpočtu s tím, že nedochází k navýšení rozpočtu o další příspěvek zřizovatele, ale jedná se pouze o úpravy v rámci položek. Důvodem je potřeba obměny nábytku ve třídách tak, aby mohla modernizovat již velmi zastaralý nábytek a pomohlo to zlepšit školní prostředí. Radní změny v rozpočtu schválili.

Rada také schválila uzavření smluv o spolupráci se společností Pražská energetika, a.s. pro výstavbu dvou dobíjecích stanic pro elektromobily.

V minulém čísle ÚZ jsme Vás informovali o vyhlášení výběrového řízení na opravy chodníků Starokolínská, Novosibřinská a na minulém jednání rada schválila vítěznou firmu.

Rada MČ Praha 21

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Rada MČ Praha 21