Zasedání krizového štábu

Vážení občané,

ve čtvrtek 8.10.2020 zasedl krizový štáb MČ Praha 21.

V rámci jednání bylo konstatováno, že ke čtvrtečnímu dni je na Praze 21 (celý správní obvod) 65 případů nákazy Covid-19 a Praha 21 je na tom v porovnání s ostatními správními obvody Prahy velmi dobře.

Shrnutí jednání:

- proběhne výdej dezinfekce občanům MČ Praha 21, a to na 3 místech v Újezdě. O přesném termínu budou občané včas informováni. Výdej proběhne do vlastních nádob.

- již je zajištěna distribuce ochranných prostředků (respirátory) na ZŠ a MŠ

- situace v rámci úřadu je v tuto chvíli stabilní, úřad funguje bez omezení

- hygienická opatření pro 2. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR jsou zajištěna

- Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy funguje bez omezení, v rámci některých opatření slouží pohotovosti pražští dobrovolní hasiči, poděkování našemu SDH Újezd nad Lesy

- SDH Újezd nad Lesy v říjnu slouží 24- hodinové pohotovosti na zbrojnici, poděkování za součinnost úřadu

- PČR i MP fungují bez omezení, probíhají a probíhat budou kontroly dodržování aktuálních opatření MZ ČR a vlády

- Odbor sociálních věcí úřadu zajišťuje péči o seniory bez omezení, v případě potřeby budou sociálnímu odboru nápomocni další zaměstnanci úřadu, případně i naši dobrovolní hasiči.

- stále fungují linky pro seniory k zajištění nutné pomoci v případě nouze

Vážení občané, bylo konstatováno, že situace v naší městské části je v tuto chvíli stabilní a pod kontrolou.

Přesto vás žádáme o dodržování nařízených opatření. Připomínáme, že od pondělí je v ČR vyhlášen nouzový stav.

Prosíme všechny rizikové skupiny našich občanů, aby se chránily a dávaly na sebe pozor. V případě, že máte problém se o sebe postarat, můžete kontaktovat náš sociální odbor nebo kancelář tajemnice našeho úřadu.

Důležité je být k sobě vzájemně ohleduplní.

krizový štáb1.jpg

krize_čísla_platné (002).png

Poslední změna: 22. 10. 2020, 10:41:24, velikost: 58.85 KB

• Osoba odpovědná za aktuálnost informací: