Zprávy z rady

Informace ze zasedání rady - prosinec 2023

V PROSINCI 2023 RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI ZASEDLA HNED PRVNÍ ADVENTNÍ DEN A

ZÁMĚR NA ZMĚNU SMLOUVY O NÁJMU

Schválila záměr změny nájemní smlouvy v Hulické 2620, a to na základě jednání se zástupci Policie ČR. Městská část Praha 21 získá část prostoru budovy pro zajištění přestupkové agendy od 1. 7. 2024.

NOVÁ TECHNIK A PRO ÚDRŽBU

Schválila nákup stroje RIDER P525DX s kabinou zn. Husqvarna s příslušenstvím od firmy NOBUR, a to za částku 1,395 mil. Kč. Stroj bude využíván jak pro zimní, tak i letní údržbu v naší městské části. Současně byl vyřazen traktor John Deere z majetku MČ, a to vzhledem k jeho stáří (uveden do provozu v roce 2006) a špatnému technickému stavu.

ZIMNÍ ÚDRŽBA

Schválila smlouvu na zajištění zimní údržby se společností JS Stroje s.r.o. v období 1. 12. 2023 – 31. 3. 2024.

NA JEDNÁNÍ DNE 5. 12. RADA

PRAVIDLA PRO SPOLUPRÁCI S INVESTORY

Schválila Pravidla pro spolupráci s investory za účelem rozvoje veřejné infrastruktury městské části Praha 21, Zásady pro nakládání s finančními prostředky získanými z investorských kompenzačních příspěvků a vzor Smlouvy o spolupráci. Cílem pravidel je nastavit transparentní a předem stanovené podmínky spolupráce mezi MČ Praha 21 a investory pro jejich finanční spoluúčast na pokrytí zvýšených nákladů na rozvoj veřejné infrastruktury formou investorského kompenzačního příspěvku.

DLOUHODOBÝ NÁJEM DŮM UM

Schválila změnu nájemní smlouvy z doby neurčité na dobu určitou 10 let. Minimálně příštích deset let tak bude DDM Praha 10 – Dům UM zajišťovat rozvoj vzdělávání a zájmovou činnost zejména pro újezdské děti.

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET 2024

Souhlasila s realizací 5. ročníku participativního rozpočtu v roce 2024, vyčlenila na něj částku 3 mil. Kč a schválila jeho pravidla. Od prosince je tak možné podávat návrhy.

MATERIÁLY PRO ZASTUPITELSTVO

Souhlasila se změnou Jednacího řádu Zastupitelstva MČ Praha 21 a návrhem Koncepce dopravy a pohybu cyklistů v MČ Praha 21.

ROZPOČTY PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ

Schválila rozpočty a střednědobé výhledy rozpočtů Masarykovy základní školy, 1. Mateřské školy, Mateřské školy Sedmikráska, Mateřské školy Rohožník a Mateřské školy Sluníčko.

KOMISE KULTURY, PARTICIPACE A ZDRAVÉ MĚSTSKÉ ČÁSTI

Souhlasila se zřízením nové komise kultury, participace a zdravé městské části. Chceme, aby nová komise sloužila jako platforma pro podporu kulturního rozvoje, participaci občanů a zdravého životního prostředí.

NA JEDNÁNÍ 19. 12. RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 21

VÝROČNÍ ZPRÁVY PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ

Vzala na vědomí výroční zprávy základních a mateřských škol zřízených Městskou částí Praha 21 za rok 2022/2023.

DOHODA S POSKYTOVATELEM OBECNĚ PROSPĚŠNÝCH PRACÍ

Schválila uzavření dohody, jejíž předmětem je spolupráce s Probační a mediační službou na zajištění místa výkonu trestu obecně prospěšných prací v naší městské části. Dohoda je uzavřena na dobu neurčitou, ze strany MČ Praha 21 ji lze ukončit bez udání důvodu.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Hazdra Michal