Slovo starosty - listopad 2013

Vážení spoluobčané,
 určitě nejdůležitějším dnem tohoto měsíce je 17. listopad, kdy si připomeneme Den boje za svobodu a demokracii. Před 24 lety začala sametová revoluce, která vyústila v pád komunismu. Začala se psát nová etapa našich dějin a za čtvrt století se změnilo téměř vše. K lepšímu? Nechci touto řečnickou otázkou vyvolat ve čtenářích vášně a názorové střety, ale zamyšlení a vzpomínku u těch z nás, kteří rok 1989 pamatují. Vzpomeňme na ony dramatické dny, kdy hodinu po hodině bylo stále jasnější, že se děje něco pro mnohé neznámého, velmi důležitého. Vzpomeňme na dobu plnou událostí, dobu naplněnou očekáváním, euforií, možná i obavou z toho, co bude, co přijde. Když se nyní, po letech, ohlédneme zpět a porovnáme naše tehdejší očekávání s dnešní realitou, nejspíš zjistíme, že život jednodušší není, ba naopak. Přesto ale měl a má boj a každodenní usilování o svobodu a demokracii smysl! Dnes jinak, ale možná víc, než před lety. Protože za to, že se sny a představy, vyvolané životem v izolaci tehdejší ČSSR nenaplnily, demokracie nemůže. Komunismus na dlouhá desetiletí přerval vývoj v naší zemi a na několik generací nás poznamenal. Při vzpomínce na 17. listopad je nutné na to nezapomenout.
Pavel Roušar, starosta

RousarPavel.JPG