Úvodník říjen - 2012

Vážení čtenáři,

Slavíme státní svátekna straně 4 vám představujeme zcela novou rubriku nazvanou Sloupky zastupitelů, která bude součástí každého čísla. Na základě doporučení Rady MČ z února 2012 vycházíme vstříc dosud neschválené novele tiskového zákona, která poskytuje „přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení, která vyjadřují názory členů zastupitelstva územní samosprávy, pro kterou je (periodický tisk územní samosprávy) vydáván, a to s přihlédnutím k jejich reálnému postavení v politickém životě“ (§ 4a zákona č.46/2000Sb.) Každému ze sedmnáctičlenného újezdského zastupitelstvaje takto nabídnuta možnost pravidelně představovat svoji práci pro Újezd, případně zveřejnit své názory a postoje k aktuálním otázkám. Redakce si vyhrazuje právo zadávat téma pro jednotlivá vydání ÚZ, pokud téma nestanoví, budou zastupitelé psát dle svého uvážení. Jednotlivé zastupitele jsme poprvé oslovili 3. 9. 2012 a seznámili je s podrobnými pravidly Sloupků. Na základě věcných připomínek byla pravidla upravena, předložena RMČ a budou zveřejněna na www.praha21.cz v sekci ÚZ. Vzhledem k tomu, že chceme i nadále zachovat společenský a občanský charakter Zpravodaje, případnou další politickou diskuzi budeme přednostně zveřejňovat v elektronické formě. V případě, že zastupitel nevyužije sloupek v daném čísle Zpravodaje, plochu využije redakce k jinému účelu. V tomto čísle naposledy uveřejňujeme odpovědi (dr. Dastychová a p. Kyzlink) mimo Sloupek zastupitelů. Jsou ukončením předchozí diskuze mezi zastupiteli pokračující od prázdninového čísla ÚZ. Od listopadového vydání budeme politickou diskuzi zastupitelů uveřejňovat v rámci Sloupku zastupitelů. Vzbudí-li ve vás názory zastupitelů chuť zajímat se víc o dění v Újezdě a pošlete-li svoji reakci jako standardní příspěvek do Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zveřejníme ji v e-formě. Vaše nejzajímavější příspěvky se stanou základem otázek do dalších sloupků, či obsáhlejších rozhovorů. Spolu s vámi jsme zvědaví, jak se zastupitelé se Sloupky popasují. Doufáme, že až opadne ostych a nechuť k neznámému, stanou se sloupky v Újezdském zpravodaji součástí běžné komunikace samosprávy s občany.

RousarPavel.JPG