Slovo starosty - květen 2012

Telegraficky, jednou větou ...

V minulém měsíci jsme se obrátili na řadu institucí s požadavkem na zákaz průjezdu těžké kamionové dopravy Újezdem a přestože radní Nosek, zodpovědný za dopravu v Praze, náš požadavek odmítl s odkazem na neexistující objízdné trasy, budeme zákaz dál prosazovat. Starostové městských částí Praha 1 - 22 vyzvali Radu hl. m. Prahy, aby řešila financování sportovních klubů po změně loterijního zákona a po finančním výpadku zkrachovalé Sazky - Praha dosud nevyřešila, jakým způsobema zda vůbec bude finanční prostředky rozdělovat jednotlivým městským částem. Na Magistrátě se průběžně projednává zmenšení počtu městských částí, protože správa Prahy se současnými 57 městskými částmi se zdá být řadě politiků neefektivní, nevěřím ale, že by se v dohledné době počet městských částí měnil. Zastupitelé ODS, VV a KSČM zcela ignorovali pracovní setkání zastupitelů Prahy 21 konané k projednání Strategického plánu MČ Praha 21, veřejnost stále může tento plán připomínkovat, finální verze bude zastupitelům předložena ke schválení na červnové schůzi zastupitelstva. Přístavba Úřadu roste, prostory bude využívat Policie ČR a uvolněné prostory v Lomecké ulici se navrátí ke svému původnímu účelu - mateřské škole pro 56 dětí. Milí újezdští senioři, zavítejte v květnu do knihovny, v rámci Roku seniorů zde na Vás čeká dárek - půjčíte-li si knihu, získáte kupón na kávu zdarma v restauraci Level a ti z vás, kteří ještě nemáte čtenářskou průkazku, ji v květnu získáte zcela zdarma!

Pavel Roušar,starosta