Příspěvky občanů do ÚZ

Tělovýchovná jednota Sokol Újezd nad Lesy

Originál příspěvku, který byl po redakční úpravě a souhlasu autora vytištěn v Tématu 12/2011 - Spolky, kluby, sdružení.

Název organizace: Tělovýchovná jednota Sokol Újezd nad Lesy

TJ se považuje za právního pokračovatele původní tělovýchovné organizace Tělocvičná jednota SOKOL Újezd nad Lesy, která vznikla dne 20. června 1927.

zpravodaj_2011_12_nahled.png

Rozsah činnosti
TJ Sokol Újezd nad Lesy zajišťuje sportovní aktivity pro cca 240 řádných členů v následujících oddílech:

Odbor  Sport pro všechny - SPV
Hlavní náplní činnosti odboru je umožnit co nejširšímu počtu dětí, dorostu a dospělých možnost si rekreačně zacvičit a zahrát, zvýšit tak jejich pohybovou aktivitu, umožnit jim, aby se odreagovali od stresů všedních dní a mobilizovali svoje síly pro udržení tělesné i duševní svěžesti. Pro zájemce bylo zajištěno cvičení v těchto samostatných oddílech odboru:

Oddíly a jejich cvičitelé:

Cvičení žáků a žákyň - všeobecná průprava

M. Křelinová, P. Šebestová, L. Vlasáková
Žákyně - gymnastika Hanka Rosová
Odbíjená ženy Líba Mašková, Radka Kohoutová
Cvičení žen - pondělí Líba Mašková, Iva Kleinhamplová
Cvičení žen - čtvrtek Dana Kurková

Pravidelná cvičení probíhají v pronajatých prostorách újezdské základní školy.

Oddíl rekreačních sportů - RS
Oddíl se zabývá výhradně fotbalem. Účastní se pravidelně úspěšně pražského přeboru. V současnosti má cca 55 členů.

Oddíl tenisu
Oddíl tenisu funguje na pozemcích městské části, kde postupně vybudoval 4 kurty, z toho v současnosti jsou již 3 zcela renovované, zčásti za pomoci grantů magistrátu hlavního města, zčásti s pomocí vlastní a městské části, která vybudovala v roce 2009 i novou klubovnu. Oddíl má 45 řádných členů. Během roku oddíl pořádá turnaje, jak pro své členy, tak i pro příchozí, vždy v červnu a na podzim - dvouhry a čtyřhry. Termíny turnajů jsou vždy oznamovány v Újezdském zpravodaji.
Tenis je provozován výhradně rekreačně s tím, že na kurtech probíhá trénink tenisu, který vedou nezávislí trenéři a probíhá pronájem kurtů pro veřejnost, kterým slouží i nové zázemí kurtů.

Další aktivity TJ Sokol
V současnosti TJ Sokol připravuje s podporou magistrátu multifunkční hřiště vedle tenisových kurtů, které bude sloužit široké veřejnosti.
Dále TJ Sokol ve spoupráci se sdružením „Maminy z Újezdské roviny“ provozuje na vlastním pozemku „psím plácku“ dětské hřiště a hřiště na nohejbal a volejbal.