Příspěvky občanů do ÚZ

Svátek malých běžců - Mladé Běchovice

Již v sobotu 17. září zaplní hřiště v Běchovicích, propůjčené panem Požárkem, stovky dětí a jejich rodičů.

mlad bchovice.jpg

Přijdou si vyzkoušet své běžecké umění na tratích od 50 metrů do jednoho kilometru při 46. ročníku závodu Mladé Běchovice. Ten bude zahájen jako tradičně v 8 hodin 50 minut za účasti sponzorů a starostů okolních městských částí.

Nejprve se utkají starší žákyně (800 m) a žáci (1000 m), kde opět očekáváme velkou účast závodníků, startujících za ŠSK Újezd nad Lesy. Další závody budou startovány od 9,20 a to na vzdálenosti 800 m (mladší žáci) a 600 m děvčata. Nejmladší žactvo bude bojovat na vzdálenosti 600, resp. 500 metrů od 9,40 hodin. Nejatraktivnější a divácky velmi oblíbené závody budou startovat po desáté hodině. To se na trať padesáti metrů vydají „běžci“ ve věku do tří let. Náborovým běhům pak bude patřit zbytek dopoledního programu.

V 11,45 bude sportoviště patřit dětem a mládeži s postižením. Závod Běchovická stovka pod patronátem starosty Horních Počernic se letos poběží již po desáté. Pokud se sejde dostatečný počet zdatnějších borců, budou mít možnost vyzkoušet si i delší vzdálenosti.

Pro závodníky, kteří si netroufají bojovat o medajle a poháry, máme jako vždy připraveno horské kolo, které věnovala firma IPEX a jeho budoucímu majiteli stačí pouze proběhnout cílem a část čísla odevzdat do losovacího osudí. Pak už záleží jen na štěstí. Vloni se štěstí usmálo na Lindu Eibichovou z Újezda nad Lesy. Kdo to bude letos?

Zájemci o podrobnější pokyny a přesný rozpis závodu můžou navštívit naše stránky www.mladebechovice.cz. Důležité však je včas se přihlásit! Vzhledem tomu, že počet závodníků atakuje šestistovku, je potřeba poslat přihlášku pomocí formuláře na internetu, nebo poštou tak, aby dorazila do 16. září. Informace k závodu, případně hromadné přihlášky můžete posílat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jan Jech, ředitel závodu