Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

Aktualita

Slovo starosty - listopad 2022

Krásný den, milí sousedé.

Otevíráte další číslo našeho zpravodaje. Pojďme rovnou na informace a projekty, které běží nebo se připravují.

Začnu přechodem u Útesu. Máme zde několik postřehů, a tak pojďme vyvrátit mýty a říct si, jak to s ním je. Některé zarazila barva zábradlí. Byl jsem sám překvapen, že již zábradlí není jen červené a bílé, ale může být i v barvě, kterou na přechodu máme my. Já jsem s tím v pohodě a nikterak mě to neuráží. Důležitá je především funkčnost. Další téma, které se řeší, je jeho přisvětlení. V projektu je navrženo a pátral jsem, kde se stala chyba. Nakonec se podařilo získat informaci přímo od THMP. Cituji: „Veškeré poplatky jsou uhrazeny, ale je problém s dodávkou výzbroje pro osvětlení (aby mohlo přisvětlení svítit v určitou dobu a byl měřen odběr el. energie), o kterém jsem se dozvěděl od zhotovitele. Bohužel, tento problém s časovým skluzem dodávek specifických výrobků v rámci realizací našich akcí nyní řešíme často, neboť současná situace na trhu není ideální. Předpoklad dodávky a instalace odhadujeme do 1 měsíce. Omlouváme se za komplikace.“ Tak tedy prosím o trpělivost. Přechod se snad brzy rozsvítí a bude tak plně sloužit svému účelu, jak byl projektován. Pojďme se spíše radovat z faktu, že se nám podařilo přechod po dlouhých letech realizovat. Již teď mám na něj velmi kladné ohlasy. Je to i motivace k realizaci dalších přechodů v místech, které jsem avizoval. Společně s radním pro bezpečnost Liborem Václavíkem uděláme maximum možného, ať se další dva přechody na Blatově a u Zeleného domu podaří posunout vpřed.

Když už jsme se dotkli tématu bezpečnosti, vím, že některé z vás trápí bezdomovec, který se pohybuje v okolí lesa a na sídlišti. I zde jsme učinili určité kroky k řešení situace. S některými z vás jsem situaci probíral osobně. Nemohu teď sdělit více informací vzhledem k povaze problému, ale mohu vás ujistit, že úřad i vedení MČ o situaci ví a směřujeme k řešení.

Dalším tématem na sociálních sítích je koš u Alberta. Podle mých informací je tento koš umístěn na soukromém pozemku a není v naší správě. Vyzvali jsme Albert, aby na danou situaci reagoval a věc řešíme. Náš koš je ten zelený, a ten je pravidelně vyvážen. Dostávám informace, že v místě lidé vyhazují obaly ze zásilek a od nápojů, které ve větším rozsahu v místě konzumují. Tak se na nás nezlobte a my naopak probereme s novým vedením a odborem živ. prostředí a dopravy možnost navýšení kapacity.

Přijali jsme některé podněty k nastavení řadiče světel na hlavní křižovatce. Dochází zde ke změně zaběhnutého režimu, kde má MHD nastavenou prioritu. Požádali jsme signalizátory o výsledek monitoringu a předali jsme vaše postřehy a sdělení. Upozorňujete na zhoršenou propustnost křižovatky. Nebereme to na lehkou váhu a opět s radním Liborem Václavíkem se na situaci zaměříme. Doprava je již tak složitá, nechceme si ji komplikovat případně špatně nastaveným řadičem světel. Bohužel přes nás nyní proudí i vozidla v rámci objížďky a věc se bude o to hůře vyhodnocovat.

Začalo nám nové volební období a já se těším, co vše nám přinese. Velmi rád bych vám v některém z dalších čísel přinesl vždy rozhovor s některým z radních a probral jeho vize a plán projektů v jeho gesci. Dejte mi vědět, zda by vás takový formát zaujal. Jsme tu pro vás a těšíme se na 4 roky spolupráce. Je na co navazovat a my na nic nečekáme.

Přeji pevné zdraví a ať jsou pro vás podzimní dny plné pohody 

váš starosta Milan Samec

Milan Samec starosta.jpg

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Samec Milan
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz