Velikonoční dílna se vydařila

Ačkoli ve čtvrtek 7. dubna venku vládlo pravé aprílové počasí, které lidem moc dobré nálady nepřináší, ve středisku osobní hygieny na Rohožníku byla atmosféra úplně jiná…

Ptáte se proč?

Odbor sociálních věcí a Komise sociální politiky a zdravotnictví za finanční podpory MČ Praha 21 připravili pro návštěvníky zajímavé a kreativní odpoledne. Konala se totiž, již tradiční, velikonoční dílna, a prostory ve středisku se proměnily v dílnu tvořivosti.

Vůní pečených perníčků lákal stolek, kde se perníčky zdobily. Málokdo je donesl až domů, tak byly dobré a lákavé. Malovaly se dřevěné rámečky, které se dekorovaly proutěnými mini hnízdečky, vyráběly se roztomilé ovečky, papírové girlandy s motivy zajíčků a vajíček, vajíčka se měnila na žlutá kuřata s peříčky jako zápichy do květináčů. Fantazii a kreativitu jsme viděli při výrobě malé dřevěné dekorace a zdobení vlněných vajíček.  Úspěch mělo i stanoviště, kde se zasévalo osení. Na malou chvíli se z dětí a dospělých stávali zahradníci.

Dobrá nálada a radost z tvoření provázela návštěvníky i pořadatele po celé odpoledne. Při tvoření byl čas i na „kus“ řeči a popovídání si.  Hotové výrobky a dekorace si návštěvníci odnášeli domů a mohli tak potěšit své blízké velikonočním, vlastnoručně vyrobeným dárkem. Jsme moc rádi, že je o dílny tvořivosti stále větší zájem. Přípravy byly náročné, ale stály za to. Velké díky patří panu starostovi a paní místostarostce za osobní účast a aktivní zapojení do této krásné akce. Děkujeme všem, kteří obětovali svůj volný čas, nápady a nadšení a pomohli tuto dílnu zorganizovat.

20220407_141349.jpg

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Lipanovičová Radka