• Výstava seniorských prací v Újezdském muzeu

Výstava seniorských prací v Újezdském muzeu

Vážení občané,

srdečně Vás zveme na výstavu seniorských prací do Újezdského muzea, která  zde potrvá do neděle 18. února 2018. Výstava je uspořádána z exponátů, kterými se místní senioři prezentovali v 6. ročníku soutěže na téma „Jsem senior a žiji v Újezdu nad Lesy".

20180124_163737.jpg

Slavnostní otevření výstavy proběhlo ve středu 24. ledna 2018 od 17 hodin. Vernisáž zahájila starostka MČ Praha 21, paní Karla Jakob Čechová. Přivítala všechny přítomné a poděkovala soutěžícím seniorům za jejich aktivní přístup k životu a tvůrčí kreativitu. Ocenila jejich odvahu a chuť podělit se s ostatními o výsledky své práce. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže, kterým provázela zastupitelka MČ Praha 21, paní Vladimíra Juřenová. Letos senioři soutěžili ve dvou kategoriích, a to fotografie a volná tvorba.

V kategorii fotografie:

• 1. místo za fotografie Podvodní svět získal pan Ludvík Král
  • 2. místo za krajinářské fotografie získal pan Luděk Bartoš
  • 3. místo za fotografie přírody získal pan Josef Vodička.

V kategorii volná tvorba:

• 1. místo získal pan Ivan Birke za obrazy ve stylu romantismu
  • 2. místo získal pan Vladimír Štěpánek za tepané obrázky na motivy Josefa Lady
  • 3. místo získal pan Miroslav Havránek za model letadla

Všechny vystavované exponáty si zaslouží obdiv a ocenění. Vážíme si činorodosti, aktivity a odvahy všech seniorů, kteří se soutěže zúčastnili. Jako malé poděkování jsme obdarovali každého vystavovatele drobným dárečkem. Poté následovalo samotné otevření expozice, volná prohlídka, občerstvení a přátelské diskuze.

Závěrem bychom chtěli poděkovat paní Vladimíře Juřenové za instalaci vystavovaných prací a členům Komise sociální politiky a zdravotnictví za pomoc při organizaci vernisáže a vytvoření příjemné atmosféry.

Újezdské muzeum je otevřeno každou sobotu od 13-17 hod.