• Informace Hygienické stanice hl.m.Prahy o nárůstu chřipky

Informace Hygienické stanice hl.m.Prahy o nárůstu chřipky

P21_prapor_aktuality.png

Ředitel Hygienické stanice hlavního města Prahy RNDr. Jan Jarolímek, Ph. D., MBA informuje občany:

v české metropoli nadále postupně rapidně narůstá počet nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI) a to včetně onemocnění chřipkou. K výraznému navýšení izolátů viru chřipky dochází i v rámci laboratorních záchytů. Vše potvrzují nejaktuálnější data HSHMP za čtvrtý kalendářní týden roku 2018, tj.  období 22. – 28. ledna. „Dá se říci, že se Praha nachází na začátku lokální  chřipkové epidemie, předpokládáme, že v následujících několika týdnech bude počet hlášených onemocnění ještě stoupat. Situace a vývoj v Praze odpovídá vývoji v dalších regionech Česka, které výrazné nárůsty počtu nemocných hlásí také,“ říká ředitel HSHMP Jan Jarolímek.

HSHMP proto lidem radí, aby byli odpovědní vůči svému zdraví. „Doporučujeme, aby lidé v případě již prvních projevů onemocnění zůstali v domácí izolaci. Projeví tak ohleduplnost vůči ostatním, které by mohli nakazit. U některých jedinců, například zdravotně oslabených nebo starších 65 let, může chřipka vyvolat až život ohrožující stavy. Je nanejvýš vhodné současně omezit návštěvy lůžkových zdravotnických zařízení a objektů sociálních služeb typu domovů pro seniory,“ apeluje ředitel HSHMP Jan Jarolímek.

Bližší podrobnosti obsahuje přiložená tisková zpráva.

06_Hygienická stanice hl.m.Prahy_respirační onemocnění Praha.pdf

Poslední změna: 30. 1. 2018, 11:31:02, velikost: 604.08 KB