Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - září 2020

Rada MČ Praha 21 v září projednala 23  bodů. Bylo mezi nimi mimo jiné i zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci ulice Hulická, kterou ve výběrovém řízení vyhrál Ing. Jiří Surovec, Ph.D. s celkovou cenou 684 tisíc Kč. Rada schválila odstranění graffiti ze stánku na zastávce Sídliště Rohožník. Neustále nás trápí vandalismus a poničeně fasády našich objektů. Stojí nás to nemalé prostředky, např. u tohoto stánku bude odstranění graffiti včetně opravy stát asi 58 tis. Kč.

Rozpočtová opatření: rada schválila navýšení v rámci rekonstrukce tělocvičen ve výši 2,5 mil. Kč, které zahrnuje zvýšené náklady na opravy podlah v tělocvičnách a přípravu na klimatizaci, o kterou bychom v případě volných financí rádi tělocvičny dovybavili. Dále jsme schválili poskytnutí finančních darů závodu Mladé Běchovice ve výši 3 tisíce Kč. Vzhledem k situaci s koronavirem chceme, aby prostory úřadu lépe vyhovovaly hygienickým podmínkám, schválili jsme vytvoření rozpočtového opatření na akci Bezdotykové dveře na úřadě. Dále jsme schválili přijaté dotace od MHMP na činnost jednotky sboru dobrovolných hasičů ve  výši 157 tisíc Kč a také dotace související s Adaptační strategií na změnu klimatu (více na str. 5).

Dne 31. 8. rezignovala na svoje členství ve školské radě jmenované zřizovatelem Ing. Jana Piknová. Proto rada jmenovala novou členkou Ing. Lucii Pelčákovou. Masarykova základní škola spolupracuje s organizací Women for Women. Rada tedy schválila přijetí účelově určeného finančního daru v celkové částce 45 540 Kč na financování obědů osmi žáků základní školy od září do června.

Na základě dopisu hl m. Prahy s informací o možnosti zapojení do systému centralizovaného zadávání veřejné zakázky na dodávky prvků pražského mobiliáře (uličního vybavení) rada schválila zapojení naší městské části do tohoto systému. Na závěr bych ráda za celou radu poděkovala všem spolkům a organizacím, které se podílely na akcích v rámci Dnů zdraví, především Újezdskému muzeu, Klubu českých turistů, Masarykově ZŠ včetně Školního sportovního klubu, Neposedovi, spolku Vamos 66 a SPCCH.

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png