Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - leden 2021

První jednání rady v tomto roce se konalo 12. 1. Rada projednávala možnost pomoci místním podnikatelům v současné situaci. Stejně jako na jaře byl zveřejněn přehled místních restaurací a dalších provozoven na webu městské části, toto opatření jsme rozšířili i na Újezdský zpravodaj. Proto jsme schválili možnost vydání tohoto přehledu v ÚZ v únoru a březnu, a to bezplatně.

Na základě výzvy magistrátu jsme schválili žádost o dotaci z investiční rezervy MHMP pro městské části. Podporovanými oblastmi ze strany hlavního města jsou letos projekty v oblasti školství, investice v  sociální oblasti, do veřejného prostoru a zeleně a adaptace na klimatické změny. Proto naším prvním požadavkem je dotace na kompletní rekonstrukce silnic a chodníků ve výši 33 mil.  Kč, druhým je dotace na rekonstrukci střediska osobní hygieny ve zdravotním středisku na Rohožníku. A poslední žádostí je dofinancování výstavby nové budovy pro MŠ Sluníčko ve výši 9,5 mil. Kč.

Hlavním město Praha na konci minulého roku vypsalo programy na podporu projektů na zlepšení životního prostředí. Loni byla úspěšná MŠ Sedmikráska. Letos jsme opět požádali o spolupráci v této věci i další příspěvkové organizace. Jedná se o mateřské školky Sedmikráska a Rohožník a základní školu. Děkujeme jim za zapojení do programu, které rada odsouhlasila. Výsledky by měly být známy v červnu tohoto roku.

Rada také schválila zapojení MČ Praha 21 do programu hl. m. na otevírání hřišť pro městské části. V případě naší úspěšné žádosti tak získáme finanční prostředky, které by využila na opravu a otevření hřišť v prostoru základní školy na II. stupni pro veřejnost v odpoledních hodinách. Cílem je mít v městské části více prostoru pro volnočasové aktivity nejen mládeže.

Na základě dohody s TSK a.s. a hlavním městem Praha o realizaci přechodu pro chodce u křižovatky ul. Plhovské x Starokolínské x Račiněveské rada schválila smlouvu o postoupení práv a  povinností stavebníka akce. Jedná se o projektovou dokumentaci a stavební povolení, které má připravena městská část. Materiál tak bude postoupen k vybudování přechodu.

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: