Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - duben 2020

Rada MČ Praha 21 schválila přijetí dotace na výstavbu nové budovy Mateřské školky Sluníčko ve výši 10 mil. Kč. Díky nové budově získá základní škola zpět své původní prostory, které vzhledem k vývoji demografické situace akutně potřebuje. Aktuálně se zpracovává projektová dokumentace školky. Ta bude umístěna na pozemku školy, a to na místě zahrady školky. Zároveň jsme schválili přijetí dotace na opatření v souvislosti s šířením nového koronaviru ve výši 3,3 mil. Kč.

Rada také schválila prodloužení nájemní smlouvy na detašované pracoviště Mateřské školky Sedmikráska o další 2 roky, tedy do 30. 6. 2022. Budova slouží pro nejmladší děti školky. Návrh na prodloužení projednala i komise vzdělání a výchovy, která doporučila tuto smlouvu prodloužit.

Městská část se také připojila do systému Mobilního rozhlasu. Chtěli jsme, aby se aktuální a důležité informace dostaly co nejdříve k široké veřejnosti nejen přes web nebo facebook. Stačí, se zaregistrovat na webu mobilnirozhlas.cz nebo přes aplikaci v mobilních telefonech. Po  provedené registraci vám budou chodit aktuální informace.

Na konci března skončila nájemní smlouva na pozemky, kde jsou tenisová hřiště, proto bylo vyhlášeno výběrové řízení na další pronájem. Do výběrového řízení byly podány dvě nabídky a vítěznou se stala firma TK Tola, která otevře tenisové kurty od 1. 5. 2020. Jsme rádi, že v dnešní době, kdy je většina sportovišť zavřená, můžeme využít alespoň tenisové kurty.

V této nelehké době se rada rozhodla pomoci nájemcům v nemovitostech, vlastněných MČ PRAHA 21, kteří byli nuceni zavřít své provozovny z důvodu pandemie. Živnostníkům tak bylo schváleno odpuštění nájemného za duben a květen. Těm, kteří nebyli nuceni zavřít své provozovny, ale provoz částečně omezili, bylo za duben a květen sníženo nájemné o 40 %.

Závěrem nám dovolte, abychom poděkovali všem, kteří jakkoli přispěli k ulehčení celé situace, ať už jde o zaměstnance úřadu, paní učitelky, které hledají možnosti, jak pomáhat s domácí výukou, dobrovolníky i celý kolektiv MŠ Sedmikráska, který pomohl otevřít dětskou skupinu pro pracovníky v první linii. Děkujeme

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Rada MČ Praha 21