• Témata
  • Uvádíme na pravou míru
Uvádíme na pravou míru

Uvádíme na pravou míru vyjádření občana Jiřího Lameše (SÚL a PATRIOTI - Volba pro Prahu 21) o sloupku místostarosty Roušara.

Pro informaci původní sloupek místostarosty pana Roušara:

Drobná příhoda ze života místostarosty, k pobavení? Přicházím na filmový klub do Levelu. Jdu pozdě, přijíždím z práce a začátky klubů nestíhám. Dnes se promítá oskarový Kolja, který byl natočený podle předlohy pana Dr. Taussiga. Těším se na film, který dostane nový rozměr díky povídání pana Taussiga. Členové Újezdské akademie nebo pravidelní návštěvníci Filmového klubu velmi dobře vědí, že nás vždy čeká poutavá smršť vyprávění. V předsálí ale čeká překvapení. Spolek OKO a možná politická strana SÚL a Patrioti zde mají nějakou sešlost. Zdravím dobrý den, ahoj, ahoj, protože se s řadou přítomných znám. “Jak jste si to mohli dovolit”, ozve se za mými zády. “Já to tak nenechám, vy jste mě sprostě urazili…. Jste normální grázl!”, pustí se do mě jeden z nich. ”Ano grázl!”, ujišťuje se.

Je to zvláštní odpověď na pozdrav. Postupně mi dochází, že “grázlem” jsem titulován kvůli nepřidělení grantu spolku OKO zastupitelstvem městské části. Grant měl být na výuku sebeobrany, který měl dotyčný člen spolku OKO zajišťovat. Za dobu svého veřejného působení jsem si zvyknul na ledacos, ale hranici sprostoty nelze posouvat donekonečna.

Takže, milé OKO a jeho členové, pokud si představujete přispívání ke zkvalitnění životních podmínek v Újezdě, jak máte ve stanovách, formou urážek a nenávistných osobních výpadů, je to vaše prohra. Dál se ponořujte do nenávisti a hlouposti, kterou se obklopujete a šíříte. A až budete opět říkat, to OKO ne, to dělá jen ten a ten, moc lidí vám už neuvěří.

Vyjádření Jiřího Lameše v Újezdském zpravodaji č. 7-8/ červenec 2016, str.15 článek Uvádíme na pravou míru:

P. Roušar v úvodu svého sloupku nepravdivě tvrdí, že: „Spolek OKO, či možná politická strana SÚL a Patrioti zde mají nějakou sešlost.“ Pravda je ale taková, že zmíněná politická strana SÚL a Patrioti ani neexistuje a v Levelu se konalo promítání filmu Kolja, na němž zástupci spolku předávali výhercům soutěže magazínu Oko ceny… Nic z toho mu však nebránilo, aby urážel ve svém příspěvku pouze spolek OKO, který s tím, že mu jeden z občanů Újezda řekl do očí, co si o něm myslí, neměl nic společného…”

Pravda je taková, že spolek OKO na promítání filmu předával své ceny. V České republice zatím není normou urážet na oficiálních akcích hrubým způsobem místostarostu. Slovo grázl není kritikou ale urážkou.

Pravda je taková, že tento jeden občan je významným členem spolku OKO a tak i když není srozuměn s kroky současné koalice, měl by se ve veřejném prostoru chovat slušně.

Pravda je taková, že spolek OKO není apolitický spolek a zmíněnou akci i jiné akce používá k prezentaci svého hnutí a názorů.

Rada MČ Praha 21