• Újezdský hřbitov čeká příští rok druhá etapa rekonstrukce

Újezdský hřbitov čeká příští rok druhá etapa rekonstrukce

Hřbitov je místem posledního odpočinku zesnulých a také místem, kde dostávají prostor vzpomínky. Naše městská část se snaží, aby hřbitov byl důstojným a hezkým místem. Říká se, že kdo nepečuje o hrob, neváží si svých kořenů.

06_IMG_5317.jpeg

Městská část vynakládá nemalé finanční prostředky na údržbu a opravy hřbitova. Před několika měsíci byla opravena severní zeď při vstupu na hřbitov a při této zdi byly vystavěny nové kolumbární schránky. Také byly na hřbitově opraveny lavičky. Zeď na jižní straně je v plánu na rekonstrukci a stávající kolumbární schránky při této zdi jsou plánovány k odstranění. S ohledem na finanční náročnost celé akce je tato oprava naplánována na roky 2021 - 2022.

Průběžně městská část zajišťuje úklid hřbitova a úpravu zeleně. U vstupu na hřbitov jsme před časem umístili ke kontejneru na bio odpad i nádoby na plast a směsný odpad. Bohužel ne všichni návštěvníci hřbitova si na svém pronajatém hrobovém místě uklízí a udržují na hřbitově pořádek. Často zde také dochází k odkládání veškerého odpadu do nádoby na bio odpad bez roztřídění nebo dokonce v okolí hrobového místa, místo toho, aby vše bylo dáno do příslušných nádob u vstupu na hřbitov.

Městská část poskytuje nájemcům hrobových míst všechny služby zcela zdarma a žádá všechny návštěvníky, aby jí s údržbou pomohli alespoň tím, že si budou na svém pronajatém hrobovém místě uklízet, nebudou ponechávat odpad v prostorách hřbitova a budou dávat roztříděný odpad do příslušných nádob u vstupu na hřbitov.

Vzhled hřbitova není jen v rukách městské části, ale i v rukách návštěvníků.

Děkujeme všem návštěvníkům našeho hřbitova za spolupráci

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Bendová Jaroslava