Charitativní koncert Sovičky

Český den boje proti rakovině připadl letos na 15. května. V tento den se konala veřejná sbírka Ligy proti rakovině a kdo chtěl, mohl zakoupením symbolického květu měsíčku lékařského, letos se stužkou meruňkovou, přispět.

ZŠ Polesná.png

Koncert Sovičky byl záměrně naplánován na tento den – ve spolupráci s nadačním fondem Pramen pomoci, Salonem Magdalena a újezdským Kadeřnictvím Fontána byla zorganizována charitativní sbírka na výrobu paruk pro onkologicky nemocné a alopécií postižené děti. Před vystoupením soviček představila paní učitelka Janoušová statečnou žákyni Anežku Hrubou z 2. E. Charitativní výtěžek z prodeje výtvarných prací žáků II stupně, který navazuje svým posláním na soví koncert a je organizován Galerií Zelený Dům 31.5.2019 od 18 hodin, bude určen právě na její léčbu.

Více jak hodinový koncert byl zahájen muzikálem Šípková Růženka pánů Svěráka a Uhlíře, který si sovičky řádně užily. Během zaslouženého odpočinku je vystřídaly děti z 1.A a družinové děti pod vedením paní učitelky Jitky Tmějové a hudebního doprovodu paní vychovatelky Jaroslavy Pincové. Na koncert si připravily Nápojovou písničku, loupežnickou Pod dubem a písničku o čtyřech ročních obdobích, kterou si už společně zazpívaly s odpočinutými sovičkami. Ty, ostužkované symbolem měsíčku lékařského, odzpívaly, jak už bývá zvykem jejich koncertů, společně s přítomnými v sále oblíbené písničky pohádkové i lidové, za které jsou jim vděčné všechny generace.

Velké poděkování pedagogům, zpívajícím dětem a jejich doprovodu za účast, těm, kteří napekli za sladké  a slané dobroty, organizátorům za přípravu mimořádného koncertu a všem těm, kteří finančně přispěli na nemocné děti.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Danielová Eva