Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

  • Aktuality
  • Duben, měsíc bezpečnosti na silnicích a Dne země
Aktualita

Duben, měsíc bezpečnosti na silnicích a Dne země

Po velikonočních svátcích dne 23. dubna probíhala již po sedmé akce Duben, měsíc bezpečnosti na silnicích a Dne Země. Dopolední program byl připraven pro mateřské školky ve správním obvodu Prahy 21 a pro Masarykovu základní školu a odpolední program byl určen pro veřejnost.

Den Země.png

Dopoledne proběhlo slavnostní otevření nového dopravního hřiště za přítomnosti starosty Městské části Praha 21 pana Milana Samce. Samotný provoz dopravního hřiště byl zajišťován Městkou policií, která dětem vystavovala speciální řidičské průkazy. V informačním stánku BESIP jste se mohli dozvědět o dalších pravidlech silničního provozu.

Letošní akce také byla za přítomnosti mnoha zvířátek, kdy návštěvníci mohli vidět např. leguána, surikaty, kachňátka, oslíky, poníky, kůzlátka, prasátko, kravičku atd. Další velkou atrakcí byla možnost projet se traktorem, který zapůjčila Střední zemědělská škola v Brandýse nad Labem. Byla zde také rozsáhlá ukázka hasičské techniky, včetně povídání o této záslužné činnosti a povinnostech hasičů při zásahu, kterou zajišťoval Sbor dobrovolných hasičů z Újezda nad Lesy. Na akci bylo samozřejmě mnoho dalších aktivit, kdy jste se mohli dozvědět např. od České inspekce životního prostředí, co je to ochrana CITES, jak se třídí jednotlivé druhy odpadů, jak udělat kvalitní kompost z bioodpadu, poznávat sazenice, rostlinky a různé druhy ovoce, zeleniny a semínek. Kdo chtěl, mohl si na simulátoru zkusit dojení krávy, nebo se poučit o první pomoci a zkusit si masáž srdce či podívat se do sanitního vozu. V lesíku naproti hřišti také probíhaly projížďky na koních.

Další novinkou na akci byla možnost zapůjčení skateboardu, kterou zajišťovala Česká asociace skateboardingu. V odpoledních hodinách probíhala i soutěž o nový skateboard, kterou vyhrál soutěžící s nejlepším čase ve slalomové jízdě. O soutěž byl velký zájem a Česká asociace skateboardingu se rozhodla, že daruje starší skateboard soutěžícímu za snahu o jízdu na skatu.

Při odpoledním moderovaném programu byla pro přítomné diváky připravena také ukázka psů záchranářů patřící psovodům z Městské policie Praha Klánovice. Dále jsme se mohli podívat na skate show vystoupení, které nám ve dvou vstupech ukázal juniorský mistr republiky v bowlu Jakub Jirásek.

Starosta MČ Praha 21 pan Milan Samec také vyhlásil výsledky soutěže ve sběru víček od pet lahví. Celkem se nasbíralo 898 kilo víček, z toho žáci z Masarykovy základní školy nasbírali 847,1 kilo. Na prvním místě se umístila třída 2.B a to se sběrem 134,7 kilo víček od pet lahví, druhé místo obsadila třída 1.D se 102,8 kilo a na třetím místě je třída 4.E. se 79 kilo víček. Všechny tři třídy byly odměněny dárky a pojedou do zoologické zahrady. Sbírka víček byla prodána, kdy výtěžek ve výši 4490,-Kč byl poslán na podporu Občanského sdružení na ochranu zvířat Toulavé Tlapky. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se podíleli na sběru víček.

I když nás po celý den provázelo velmi větrné počasí, přesto se akce vydařila a všem přítomným se líbila.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se na akci podíleli a všem sponzorům, kteří nás nejen finančně podpořili. Děkuji firmě Pekařství Jaroslav Kollinger s.r.o, Petru Požárkovi a jeho firmě PETR CAR a.s.,  firmě ABAK,  spol. s r.o a Výzkumnému ústavu včelařskému za zapůjčení bannerů o životě včel.

Martina Cermanová

Související témata: Bezpečnost Zdravá MČ a místní Agenda 21


Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Cermanová Martina
Published

Tagy: místní Agenda 21

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Služby městské části od A do Z

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz