• 1. ročník celostátní soutěže "Přeměna odpadů na zdroje"

1. ročník celostátní soutěže "Přeměna odpadů na zdroje"

Ve čtvrtek 15.6. bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu uděleno Masarykově ZŠ čestné uznání (4.-10. místo) za výtvarné práce Ještěrka a Chobotnice vyrobené z použitých kartonů a obalů čajových sáčků. 1. ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo 129 soutěžících, do užšího výběru prošlo 35 projektů, výrobků a výtvarných děl.

banerMPO_soutez.jpg

ješterka a chobotnice.JPG

V kategorii 4.B-ZŠ (Nejlepší kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností žáky základních škol) byla škola zařazena do užšího výběru základních škol. Uznání převzaly žákyně Petra Jandová a Hana Hnízdilová ze 6. B, které se svými spolužáky v loňském roce pod vedením Mgr. Václavy Valentové obrazy vytvořily.

čestné uznání.jpg

foto ze senátu.JPG

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický se dnes zúčastnil slavnostního vyhlášení soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“, které se uskutečnilo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu ČR. Soutěž probíhala v pěti kategoriích a zapojilo se do ní široké spektrum účastníků. V rámci vyhlášení byl představen Katalog vítězných a nominovaných projektů. Vyhlášení soutěže moderovala zpěvačka Radka Fišarová, která program zpestřila i svým pěveckým vystoupením.

„Cílem soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“ je upozornit na potřebu chovat se k surovinám zodpovědně, s rozumem a péčí. Sdílení zkušeností a inovativních nápadů, jaké jsme na dnešním vyhlášení soutěže viděli, považuji za impuls, který pomůže vzbudit zájem širší veřejnosti o tuto problematiku a dostat tak šetrné způsoby hospodaření se surovinami do širšího povědomí lidí,“ uvedl Eduard Muřický během zahájení slavnostního odpoledne.

Soutěž probíhala v pěti specializovaných kategoriích zaměřených na základní, střední a vysoké školy, na firemní sektor a na sféru veřejné správy. Každou kategorii hodnotila porota složená z odborníků na příslušnou problematiku z řad zástupců MPO, MŠMT, vysokých škol, odborných asociací, organizací a svazů.

zdroj: Odbor komunikace a marketingu 10500, MPO, 15.6.2017

převzato z www.zspolesna.cz

autor článku: Eva Danielová

Související témata: Děti a mladí lidé Životní prostředí Základní školy Zdravá MČ a místní Agenda 21 Školství